Evlilik anlaşmazlık, boşanma, boşanma süreci, evlilik, kaynana, sorun, yeni gelin, yeni gelin evleri

Sizden Gelenler (Yeni gelin evinde eşyaların yer değiştirmesi)

boşanma

Soru : Evliliğin ilk gününden itibaren evimde eşyaların yer değiştirdiğini bazı şeylerin koyduğum yerlerden farklı yerlerde olduğunu fark ettim. Mesela bir süs eşyasını yan yana olan iki sehpadan sağda bulunana koyuyorum ertesi gün bakıyorum eşya solda bulunan sehpada duruyor. Mutfakta alt dolaba koyduğum tava üst dolaptan çıkıyor. Sadece bunlar değil cüzdanımı bile bazen bıraktığım yerden bir kaç metre ileride buluyordum. İlk başlarda bunun yorgunluktan olduğunu yanlış hatırladığımı falan düşündüm ama özellikle dikkat ederek bıraktığım şeylerin bile yerlerinin değiştiğini görünce böyle olmadığını anladım.

Konuyu eşime açtığımda düğün sürecinde çok yorulduğumuzu henüz balayına bile gidemediğimiz için kendimi toparlayamadığımı söyledi. Evliliğimin ilk ayı boyunca aynı olaylar tekrarlayınca dayanamayıp konuyu anneme açtım. Annem eskiden beri tanıdığı bir bayan hocayı eşim yokken bize çağırdı. Hoca hanım eve gelince evde ağır bir enerjinin olduğunu bizi sevmeyen birinin bunun için kötü şeyler yaptırdığını söyledi. (Kaynanam zaten beni sevmediği için ondan şüphelendim) Evin her tarafını gezip güzelce okudu üfledi. İnanın rahatladığımı hissettim o anda.

Bu olayın üzerinden 3-4 gün geçmişti. Düğünde takılan altınları getirmemi istedi eşim. Sakladığım yere bakınca altınların orada olmadığını fark ettim. Altınlarda yer değiştirmiş diye ağlamaya başlayınca eşim sinirlenip bana bağırdı. Sesimizi duyan kaynanamgil karşı daireden geldiler. Bağıra çağıra kavga ettik ağza alınmayacak sözler söyledik birbirimize bende evi terk ettim o hışımla. Sonradan öğrendim ki bütün o yer değiştirmeleri yapan kişi kaynanam olan kadınmış. Meğer biz evde yokken yahut uyurken yaptırdığı anahtarla eve girip ufak tefek şeylerin yerini değiştiriyormuş. Annemin hoca diye çağırdığı kadın kaynanamın arkadaşıymış altınları alıp ona götürmüş. Şimdi boşanma davası açmayı düşünüyorum altınları ve nafakayı almam mümkün mü ?

(Meryem hanım Konya’da yaşıyor 28 yaşında, başına gelen olay için bize yazmış soy isim vermeden yayınlamayı tercih ediyoruz)

Cevap : Açıkçası sizin sorunuz evlilik problemlerinin ötesine geçmiş. Sizlere tavsiyemiz iyi bir boşanma avukatı bulmanız ve bu olayı ona anlatmanız yönünde. Aksi takdirde kulaktan dolma bilgiler üzerinden sağlıklı bir sonuca varamazsınız. İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir