Evlilik evlilik, evlilikte gerçekler, evlilikte hayaller

Evlilikte Hayaller ve Gerçekler

Bütün kadınların evlilik hayallerinde mutlaka yakışıklı, özverili bir erkek vardır. Gelin görün ki gerçek hayat masalların yanından bile geçmez hele söz konusu Türk erkekleri ise bu olasılıklar eksiye düşer. Çevremizdeki birçok çiftte gördük ki “Köprüyü geçinceye kadar” beyaz atlı prens maskesi takılırken evlendikten sonra o maskenin altından Recep İvedik çıkar. Peki nedir bu hayaller?

Son derece karizmatik olan sevgili eşiniz sabah kahvaltınızı özene bezene hazırlamış bir şekilde elinde tepsiyle yatağınıza getirir. Hayali bile güzel olan bu sahnenin gerçek hayattaki yeri; kocanız fosur fosur uyurken yarım ağızla size “ Kalkta bir çay koy” demesidir.

İş çıkışı eve yorgun geldiğinizde eşinizin mutfakta akşam yemeğini hazırlıyor olması. Hadi ama kızlar bu hayalin gerçek olabileceğini düşünecek kadar saf olamazsınız. Hepimiz biliyoruz ki eşiniz yemek yapmak istese bile sizin “bu şimdi mutfağı kesin batırır” kuruntunuz buna izin vermez.

Canınız yemek yapmak istemediğinde eşinizle güzel bir mekanda romantik bir yemek hayal ediyorsanız geçmiş olsun. Çünkü gideceğiniz yer Kokoreççi Ahmet Usta’nın Yeri olacak.

“Sevgilim çok çağdaş bir erkek, evlendiğimizde temizliğimi de yardım eder” diyen kızlara sesleniyorum o iş hiç öyle olmuyor. Zaten eşiniz temizlik yapsak bile- ki bu çok düşük bir ihtimal- siz o temizliği beğenmiyorsunuz.

Hafta sonları görmediğimiz yerlere gider, küçük küçük kaçamaklar yaparız diyorsanız bu tatlı düşünceyi yavaş yavaş eşinizin memleket ziyaretlerine dönüştürürseniz bunu yaşadığınızda daha az acı çekerseniz.

Sürekli televizyon izleyen eşinizle birlikte “vakit buldukça sinemaya gideriz” planları yapıyorsanız şimdiden söyleyelim onu televizyonun başından kaldırmak için üstün bir çaba harcamanız gerekecek.

Ben bunları zaten biliyorum, öyle büyük beklentilerim de yok diyorsanız ne ala, zira gerçekler beklentileri pek de karşılamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir