Evlilik aldatma şüphesi, aldatmak, eşten gizleme, evli olduğunu gizleme, evliliği gizleme, evlilik

Evli Olduğunu Gizleyenler

aldatma

Nişan, düğün ve evlilik her ne kadar mutlu ve toz pembe görünen olaylar olsa bile maalesef hayatın olağan akışı içerisinde pek çok olumsuzluklarda meydana gelebiliyor. Evli olduğunu gizleme olayı da bir evlilikte görülebilecek ilk ve ciddi sıkıntılardan birisi. Evli olduğunu gizleme durumu daha çok erkeklerde görülse de kadınlarında zaman zaman bu tarz olaylara yanaştıkları görülmektedir. Bu tarz bir davranış içerisine giren kişinin amacı muhtemelen eşini aldatmak için rahat bir ortam yakalamaya çalışmaktır.

Peki evli olduğunu gizlemek için insanlar ne gibi yöntemlere başvurur ?

1- İlk akla gelen şey yüzüğün takılmamasıdır. Bazen parmağımı sıkıyor, iş yaparken zorluk çıkıyor, unutmuşum vb gibi bahaneler gerçek olabilir. Ancak bu durum düzenli hale geldiyse ve eşiniz yüzük takmamak için direniyorsa ilişkinizde yanlış giden bir şeyler vardır.

2- Yanınızda telefon ile konuşmaktan çekinmesi yahut yanında siz varken kimse yokmuş gibi karşı tarafla konuşması olumlu bir durum değildir.

3- Sosyal medya hesaplarından sizle veya çocuklarıyla alakalı paylaşım yapmaması da bu durumun belirtilerindendir. Günümüzde sosyal medya hesapları insanların sanal kimlikleri haline geldi. Bu sebeple sizi tanımak isteyen birisinin ilk yapacağı iş bu hesaplara göz gezdirmek olacaktır. Okul, iş, ilişki vb pek çok bilgiye buradan ulaşılabilir. Eğer geçerli bir sebep göstermeden bu bilgileri eşiniz gizliyorsa evliliğiniz için tehlike çanları çalıyor demektir.

4- Özellikle iş arkadaşlarıyla sizi tanıştırmıyorsa bu da şüpheli bir durumdur.

5- Telefon ekran fotoğrafı vb yerlere sizlerle olan resimlerini koymuyor hatta telefonunda size dair iz bırakmamaya dikkat ediyorsa gizlemeye çalıştığı bir şeyler olabilir.

6- Eskaza sizinle bir ortama girmek durumunda kaldığında soğuk ve mesafeli davranıyorsa şüphelerinizde büyük olasılıkla haklısınız demektir.

 

Bütün bunlar birer tesadüf veya rastlantı olabilir. Ancak hepsinin üst üste başınıza geldiğini görüyorsanız şüphelenmekte fayda var. Pollyannacılık oynamak çok doğru değil. Evli olduğunu gizleyen insanların amacı genelde masum olmaz. Aldatmak vb bir hareket içerisinde bulunmak ilk akla gelen sebeptir.  Bu sebeple ileride duygusal bir çöküntü yaşamak istemiyorsanız muhakkak önleminizi erken alın ve evliliğinizi kurtarın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir