Evlilik avm çiftleri, genç mutsuz evliler, mutsuz çiftler, mutsuz evlilikler, sorumsuz ebeveynler, yanlış evlilikler, yeni nesil evliler

AVM Çiftleri

avm çiftleri

Başlık biraz ilginç olsada kısa bir tanım sonrası hepinizin gözünün önünde bu çiftlerin canlanacağına eminim. Yirmili yaşların sonu veya otuzlu yaşların başında mutsuz surat ifadeli, erkeği de kadını da kilo almaya başlamış, ellerinden telefonu düşürmeden yürüyen, çocuk arabasını genelde erkeğin sürdüğü ve seslerini sadece etrafa salça olan çocuklarını durdurmak için kullanan çiftlerdir bunlar. Yaz-kış AVM’leri mesken tutarlar. Mağazaları gezer çok nadir  alışveriş yapar ve mutlaka yemek katında ölümüne sağlıksız beslenirler. Üstelik yanlarındaki ufacık çocuklarını da buna alıştırırlar. Hamburger, pizza gibi fast food ürünleri ilk tercihleridir.

Çocuklarıyla fazla ilgilenmezler. Haliyle çocuklarda olabildiğine şımarık olur. Etrafa salça olur, koşar, tükürür, mümkünse  etrafı rahatsız eder. Fark ettiklerinde (genelde geç fark ederler) Efecaaağğnnnnn diye bağırırlar bazen insan içinde bir iki tokat attıkları da olmuştur. Bu çiftler birbirleriyle pek diyalog kurmazlar. Sanki karı koca değilde yolda karşılaşmış ve aynı yöne doğru yürümek durumunda olan az samimi arkadaş gibi takılırlar. Yüzler hiç gülmez, diyaloglar kısa ve duygudan uzaktır.

Es kaza iletişim kurmaya kalkarlarsa üçüncü dakikadan itibaren kavga etmeye başlarlar. Genelde kavga sebebi ev içi hiyerarşi yahut iki taraftan birinin ailesiyle alakalıdır. Bu çiftler aslında çok uzakta değiller. Komşumuz, iş arkadaşımız, kuzenimiz hatta belki abimiz-ablamız. İnsan onları görünce evlenmekten, çocuk yapmaktan korkar hale gelir.

Bu çiftler ile alakalı ilginç bir durumda sosyal medya hesaplarıdır. Dışarıda gezerken yüz ifadeleriyle bile yaşam enerjinizi sömürme potansiyeli olan bu çiftler sosyal medya hesaplarında adeta birer sevgi pıtırcığı adeta birer aşk böceğidir. Kahvaltıdan selfieler, hafta sonu gezmelerinde toplu fotoğraflar, gece arkadaşlar ile buluşmalar… Sadece sanal hayatta görseniz çift kumru sanacağınız bu kişiler mutsuzluklarını belki görmediklerinden belki de kabul etmek istememekten dolayı gizlerler.

Ancak nereye kadar gizleyebilirler?

Ona mahkeme koridorları karar verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir